Rybak zaplątał się we własne sieci

Jesteśmy świadkami kolejnej żałosnej manipulacji radnymi gminy Koszyce. Zdesperowany wójt podjął rozpaczliwą próbę wciągnięcia naszej gminy w rozgrywki polityczne przeciwko obecnie rządzącym. Na najbliższej sesji Rady Gminy Koszyce podsunie radnym apel, który publikujemy poniżej.
Nie udało się dyktatorowi „przytulić” do posłów: Włodzimierza Bernackiego (PiS) i Norberta Kaczmarczyka (Kukiz 15). Pierwszy zbojkotował spotkanie z wójtem w Książnicach Wielkich, a drugi grzmiał na spotkaniu w Tarnowie o rozliczeniu wójtów, którzy uwłaszczyli się na majątkach gmin. Rybak wrócil z Tarnowa jeszcze bardziej zdruzgotany niż po słynnych powrotach z Brukseli. Teraz przygotował słodką zemstę. Apel do najwyższych władz państwowych, ale w naszym imieniu, bo ma być sygnowany przez radnych, których wybraliśmy do Rady Gminy Koszyce. Masz wójcie jaja, to nie chowaj się za plecami radnych tylko wal prosto z mostu jak prawdziwy mężczyzna – Ja Stachu Rybak wójt gminy Koszyce jestem przeciw albo za, a nie kombinuj jak koń pod górę.

My mieszkańcy gminy Koszyce skupieni wokół Stowarzyszenia Wspierania Demokracji Lokalnej i Klubu Radnych „Wierni Wyborcom” apelujemy do Radnych gminy Koszyce, aby podczas głosowania nad przyjęciem apelu Rybaka zachowali się odważnie i uczciwie. Nie zawsze musi być 14:1 dla wójta. Można się wstrzymać albo zagłosować przeciw. Odważni radni w dłuższym okresie czasu więcej zyskują dla swoich okręgów wyborczych.

Pytania do autora apelu:
1. Dlaczego treść apelu nie została udostępniona mieszkańcom do konsultacji ?
2. Jak powinien zagłosować radny, który popiera zmiany w prawie samorządowym m.in. dwukadencyjność urzędu wójta (pierwsza część apelu), ale jest przeciw zmianom w systemie edukacji (druga część apelu)?

Sesja Rady Gminy Koszyce odbędzie się w czwartek 30 marca 2017 o godz 8:00 w sali konferencyjnej UG Koszyce. Powinieneś tam być. Pracodawcy powinni sprawdzać swoich pracowników, przynajmniej co jakiś czas. Spróbuj choć raz. Nie musisz nikogo pytać o zgodę. Po prostu wchodzisz, siadasz na dowolnym miejscu, słuchasz, zadajesz pytania, żądasz odpowiedzi i nagle.. czujesz, że żyjesz ! Przy okazji sprawdzisz w jakim stanie jest Twoja 1/5600 część budynku, w którym mieści się Urząd Gminy Koszyce. Zapraszamy.

Ściągnij i przekaż sąsiadom i znajomym: Apel Rybaka