Dwa rankingi. I wszystko jasne.

Ranking Gmin Małopolski 2016  Koszyce – miejsce 158.
Ideą Rankingu Gmin Małopolski jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Sprawdź dokąd prowadzi naszą gminę 40-letnia dyktatura Rybaka. Zwróć uwagę na olbrzymie wydatki na administrację gminy (czytaj: pensja wójta i skarbnika), bezrobocie, poziom przedsiębiorczości czy wyniki sprawdzianów w szkołach.

Ogólnopolski Ranking Gmin 2016 – Koszyce – miejsce 652.
Zrównoważony rozwój to taki rozwój, który zaspokaja potrzeby obecnego pokolenia, ale bez umniejszania szans przyszłych pokoleń. Polska Agencja Prasowa opublikowała Ogólnopolski Ranking JST zrównoważonego rozwoju. Żaden z samorządów powiatu proszowickiego nie znalazł się w czołówce klasyfikacji. Próżno szukać ich nawet w pierwszej setce. W kategorii gmin miejsko-wiejskich Proszowice znalazły się na pozycji 440, a Nowe Brzesko na 578. Najliczniej obsadzona była kategoria gmin wiejskich. Uwzględniono w niej 1563 gminy. Na 236 pozycji znalazła się Pałecznica. Na miejscu 331 sklasyfikowano Gołczę. W gronie najlepszych 400 gmin znalazła się jeszcze Koniusza, która jest 395. I na szarym końcu  Koszyce (652) i Radziemice (1271).
Przygotowujący ranking zespół pod kierunkiem profesora doktora hab. Eugeniusza Sobczaka z Politechniki Warszawskiej brał pod uwagę kilkanaście różnych kryteriów: od liczby pracujących na 1000 mieszkańców, przez liczbę podmiotów gospodarczych, aż do odsetka mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Ranking Gmin Małopolski 2016
Ogólnopolski Ranking Gmin 2016